Pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srbije i kabineta predsednice Vlade, marta 2021. godine, počela je sa radom Nacionalna platforma „Čuvam te“, kao prva nacionalna platforma za prevenciju i zaštitu od nasilja u školama u Republici Srbiji. Platforma je uspostavljena sa ciljem koordinacije i jačanja intersektorske saradnje nadležnih institucija u prevenciji i suzbijanju nasilja, posebno vrnjačkog nasilja. Istovremeno, platforma je i alat koji institucijama i građanima pomaže u borbi protiv nasilja koje se dešava i prema zaposlenima u ustanovama obrazovana i vaspitanja.

A Čuvam te / Vigyázok rád nemzeti platformnak olyan pontjai is vannak, amelyek információkat és oktatóanyagokat tartalmaznak. Ezen belül vannak információk az erőszak formáiról, az erőszak, a bántalmazás és az elhanyagolás eseteinek felismeréséről és az erőszak jelentéséről. A platform folyamatosan oktatási anyagokat fog közzétenni a megelőzésről és az erőszak elleni védekezésről, amelyet a minisztériumok munkatársai készítettek. Az oktatóanyagok minden szülőnek, tanárnak és tanulónak szólnak. A középiskolás diákok önállóan, az általános iskolások pedig szüleik vagy más törvényes képviselőjük előzetes beleegyezésével vehetnek részt a képzéseken, a személyes adatok védelméről szóló törvénynek megfelelően („SzK Hivatalos Közlöny”, 87/2018. sz.).

Treći deo platforme koji se odnosi na prijavljivanje nasilja je u procesu izrade pa ćemo vas naknadno informisati o njegovom objavljivanju i puštanju u rad.