Поштовани родитељи!

Na osnovu saopštenja Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja, obaveštavamo Vas o proceduri za obezbeđivanje besplatnih udžbenika:

Pravo na besplatne udžbenike za školsku 2021/2022. godinu imaju sledeći učenici:

- svako treće i svako naredno rođeno dete u porodici, bez obzira na materijalni status porodice. Kao dokaz, roditelј podnosi potvrdu o pohađanju obrazovne ustanove (srednja škola, fakultet). Za dete koje je učenik Osnovne škole „J.J.Zmaj” nije potrebna potvrda.

- učenici iz porodica koje primaju novčanu socijalnu pomoć (kao dokaz, škola će po službenoj dužnosti tražiti od CSR Kanjiža fotokopiju rešenja o primanju novčane socjalne pomoći).

- učenici sa smetnjama u razvoju i invaliditetom (učenici koji uče po IOP1 i IOP2). Roditelј ne treba da dostavi dokaze, jer škola u svojoj evidenciji ima svu potrebnu dokumentaciju, samo je potrebno da roditelј ispuni zahtev za besplante udžbenike (napisati detetovo ime, razred i izjasni se da li je IOP1 ili IOP2).

Molimo Vas da stručnoj službi škole (Zmaj zgada) što pre dostavite traženu dokumentaciju.

Rok za prijavlјivanje je od 04. februara do 19. februara 2021 godine.

Svaki radni dan od 12: 30 do 14:00 časova

- 15. i 16. februara ne primamo zahteve.

- zahtevi koji su dostavlјeni nakon 19. februara ne mogu se uzeti u obzir.

С поштовањем

Стручна служба ОШ „Јован Јовановић Змај“ Кањижа