Поштовани родитељи!

Na osnovu saopštenja Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja, obaveštavamo Vas o proceduri u vezi besplatnih udžbenika:

Pravo na besplatne udžbenike za školsku 2020/2021 godinu imaju sledeći učenici:

- svako treće i svako naredno rođeno dete u porodici, bez obzira na materijalni status porodice. Kao dokaz, roditelj podnosi potvrdu o pohađanju obrazovne ustanove (srednja škola, fakultet). Za dete koje je učenik osnovne škole „J.J.Zmaj” nije potrebna potvrda.

- učenici iz porodica koje primaju novčanu socijalnu pomoć. (kao dokaz, škola će po službenoj dužnosti tražiti od CSR Kanjiža fotokopiju rešenja o primanju novčane socjalne pomoći)

- učenici sa smetnjama u razvoju i invaliditetom (učenici koji uče po IOP 1 i IOP 2). Roditelj ne treba da dostavi dokaze, jer škola u svojoj evidenciji ima svu potrebnu dokumentaciju, samo je potrebno da roditelj ispuni zahtev za besplante udžbenike (napisati detetovo ime, razred i izjasni se da li je IOP1 ili IOP2).

Molimo Vas da stručnu službu škole što pre dostavite traženu dokumentaciju.

• 15.jun (ponedeljak) u Zmaj zgradi od 8:00 – 13.00 časova
  • 16.jun (utorak) u Zmaj zgradi od 8:00 – 13.00 časova
  • 22.jun (ponedeljak) u Zmaj zgradi od 8:00 – 13.00 časova
  • Ostalim danima ne primamo zahteve

Zahtevi koji su dostavljeni nakon 23. juna ne mogu se uzeti u obzir.

С поштовањем

ОШ "Јован Јовановић Змај"