Učenici OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" su ostvarili izuzetne rezultate na ovogodišnjem WRO2021 (World Robot Olympiad) takmičenju u programiranju Lego robota.

Osvojili su prva mesta u Elemtentary i u Junior kategirijama! Ekipe, koje će u novembru predstavljati Srbiju na svetskom šampionatu su:

Elementary kategorija

Robot Riders: Aron Hužvar (5.e), Krištof Mate (5.d) i Daniel Bajus (5.d)

Junior kategorija

PROgramers: Eva Berec (6.b), Akoš Hajaš (6.c) i Botond Kiš (7.b)

Pobedničke ekipe je mentorisao Игор Багањ nastavnik informatike.

Ove godine je iz naše škole učestvovalo pet ekipa, a pored gore pomenutih i ostale ekipe su se odlično pokazale:

Elementary kategorija

5. mesto – F.O.B.ot: Fedor Čanadi (5.b), Oliver Čeke (5.b) i Balint Roža (5.b), mentor Anastazija Kokai

6. mesto – RoboTrio5b: Mate Mesaroš (5.b), Hanga Gabor (5.b) i Gerge Rafai (5.b), mentor Anastazija Kokai

Junior kategorija

5. mesto – Robot Mókolók: Endre Terteli (7.M), Oliver Nađ (7.M) i Mirko Petrović (7.M), mentor Anastazija Kokai

Čestitamo svim učesnicima i želimo im puno uspeha u daljem takmičenju

Takođe, želimo da čestitamo i ekipi srednje škole iz Kanjiže Beszédes Lego Team koju čine Kornel Balog i Tamaš Fabian, koji su takođe osvojili prvo mesto u svojoj Senior kategoriji!

Категорије: Такмичења