A szolnoki székhelyű Curie Oktatásfejlesztő és Tehetséggondozó Alapítvány (névadója Marie Curie, kétszeres Nobel-díjas francia fizikus) minden tanévben meghirdeti a Curie Matematika Emlékversenyt a magyarországi és határon túli általános iskolák 3-8. osztályos, 9. és 10. évfolyamos középiskolás magyar tanulói számára.

A verseny célja:

• A tanulók érdeklődésének felkeltése játékos feladatokon keresztül a matematika iránt.
  • A feladatlapok rendszeres határidőre történő elkészítésével pontos rendszeres munkára nevelés.

A 2019/2020-as tanévben iskolánkból a 3. b (tanítónő: Cseszkó Körmöci Erika) és 4. b osztály (tanítónő: Major Valéria) tanulói vettek részt a megmérettetésen.

A verseny első része három-fordulós levelezőversenyből állt. A beküldött, majd szaktanárok által elbírált megoldások alapján kaptak meghívást a legügyesebb diákok a döntőre.

Ennek megtartására 2020. február 14-én került sor a területi központban, Zentán.

A területi (vajdasági) döntőn elért eredmények:

3. OSZTÁLYOSOK

Fehér Balázs – 3. hely