A 67. Kanizsai Írótábor keretein belül évről ez évben is megtartották a már hagyományosnak számító, rendhagyó irodalomórákat, amelyekre mindig a község valamely iskoláiban kerül sor. A martonosi általános iskolába ezúttal Zsoldos Ervin, Verebes Krnács Erika és Baráth Hajnal Annak látogatott el, hogy egy szavalatokkal gazdagított énekes-zenés produkcióval örvendeztessék meg az ötödik illetve hatodik osztály diákjait. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából egy Petőfi-összeállítással készültek, és a költő híres „szabadság, szerelem, e kettő kell nekem” sora alapján sorra vették Petőfi Sándor legismertebb forradalmi költeményeit néhány szerelmes verssel megtűzdelve. Verebes Krnács Erika szavalt, Baráth Hajnal Anna és Zsoldos Ervin pedig énekeltek, illetve Ervin gitárral is kísérte az elhangzottakat. A hangulatos előadás során többek között olyan ismert költemények is elhangzottak, mint a Szeptember végén, a Szabadság, szerelem, a  Föltámadott a tenger és a Nemzeti dal.

A cikk írója: Kiss Tamás