Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket a Minisztérium által kiadott ingyenes tankönyvcsomag igénylésének feltételeiről

Az ingyenes tankönyveket igényelhetik a 2019/2020 iskolaévre a következő tanulók:

– minden családon belül a harmadik, és az utána következő gyermek igényelheti az ingyenes tankönyvcsomagot, szociális helyzetétől függetlenül.  Az ehhez szükséges dokumentációkat a szülők továbbítják az osztályfőnököknek. A kitöltött űrlap mellé csatolniuk kell igazolás az oktatási intézményből minden gyermek részére.(óvoda, középiskolából vagy egyetem). A tanulónak, aki a J. J. Zmaj ált. iskolánkba jár, nem kell igazolás.

– akik szociális támogatásban részesülnek, a szociális segélyről szóló végzés fénymásolatával kell igazolni.

– a tanulásban megkülönböztetett diákok, akik egyéni oktatási tervvel tanulnak. Erről az iskolák rendelkeznek igazolással a szülőknek csak a kérelmeket kell kitölteni, ahol feltüntetik a tanuló nevét, osztályt, valamint az egyéni fejlesztési terv fajtáját (IOP1 vagy IOP2)

A szükséges dokumentációkat az osztályfőnököknek kell leadni. A leadás utolsó dátuma 2019. március 11. A március 11. utáni kérelmeket az iskola nem fogja elbírálni.

Kategória: Információk