Tananyag

Műszaki versenyre készülve

Kistechnikusaim szorgalmasan készülnek a műszaki versenyre. Íme néhány írásuk és képeik.

Krizsán Csongor hajómodellje

Én egy hajót készítek, aminek neve „Delfin". Már régóta csinálom. Először elkészítettem a merevítőbordákat, utána befedtem furnérral, utána szigeteltem ragasztós fűrészporral és betettem a motort, majd a kapcsolót és a batritartót.

Az utolsó lépésben megcsináltam a kupolát sztiroporból. Csináltam még neki kormánylapátokat és hajócsavart. Most már csak le kell lakkozni és kész.

Írta: Krizsán Csongor tanuló

KrizsanCsongorHajoja 01KrizsanCsongorHajoja 03

Sass Alex repülőgép-modellje

Én egy repülőt készítek, pontosabban kettőt, azért, mert amiből készítem, nagyon törékeny. A fa egy dél-amerikai fafajta, a neve balsafa.

Az elkészítés sorrendje nem nehéz. Az első lépésben a tervet a tanár úrral egy nyomtatott papírról átmásoltuk egy kartonra, amelyből aztán csak körberajzoltuk a balsafán, és kivágtuk pengével, az 5 millimétereset pedig lombfűrésszel.

Miután kivágtam a részeit, a tanár úr készített egy állványt, amelyen pontosan össze lehet csiszolni a részeket. A következő lépés a darabok összeragasztása, amely egy speciális balsafához való ragasztóval történik. A tanár úr azt mondta, hogy gyakorolnunk kell a dobást, ezért az egyik barátom kartonból készített egy papír repülőt. És így gyakoroljuk majd a dobást.

Írta: Sass Alex tanuló

SassAlexRepuloje 02

Bagi Balázs autómodellje

Az én nevem Bagi Balázs és hatodikos vagyok. A Jovan Jovanović Zmaj iskolában tanulok.

Szeretem a műszakit, épp ezért kezdtem el járni műszaki csoportra, ahol egy autót készítek egy versenyre.

Az autó sperlemezből és sztiroporból készül, amit a tanár úr ad nekem. Ezt az autót egy hónapja készítem, és szerintem nagyon jól haladok vele!

Én nagyon szeretem a műszakit, és ajánlom mindenkinek, aki szeret szerelni és barkácsolni!

Írta: Bagi Balázs tanuló

BagiBalazsAutoja 01BagiBalazsAutoja 02