A nyitott napok szabályzata

1.        A szülő a részvételét a meghatározott iskolaépület hirdetőtáblájára kihelyezett órarendben köteles feltüntetni, nyomtatott betűkkel, olvashatóan. Erre két nap áll rendelkezésére (a nyitott nap előtti két tanitási nap).

2.        Ha mindkét szülő részt kíván venni ugyanazon az órán, az is két helyet jelent.

3.        Az esetlegesen megüresedett helyre nem „ugorhat be” másik szülő a nyitott napon. Változtatásra is csak a meghatározott időpontig van lehetőség.

4.        Egy tanítási órán legtöbb öt szülő vehet részt. Ez az óra zavartalan megtartásának a feltétele.

5.        A szülő az adott szaktanterem előtt várja a tanárt, illetve a tanterem előtt az osztálytanítót. A tanteremben, ha lehetőség van leül , ha nincs szabad szék, akkor állva hallgatja végig az órát.

6.        A szülő a tanárral együtt mehet be a tanterembe. Késve nem mehet be az órára még akkor sem, ha előzőleg feliratkozott.

7.        A szülő nem szólhat bele a tanár órájába, gyermekével nem kezdeményezhet kommunikációt és viselkedésével nem zavarhatja a tanítás folyamatát. Amennyiben a szülő zavarja az órát, a tanárnak joga van felszólítani, hogy távozzon.

8.        A szülő köteles kikapcsolni a mobiltelefonját mielőtt bemegy az órára.

9.        A nyitott napok célja, hogy a szülő betekintést nyerjen az iskolai munkába és gyermekének iskolai aktivitásába.

10.  Az órát követően a szülő nem kezdeményezhet megbeszélést a tanárral. Ezt fogadóórán teheti meg.

11.  A nyitott napok óráit kizárólag a szülő, illetve a törvényes gyám látogathatja.