Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok

A hagyományokhoz híven az adai Szarvas Gábor Nyelvművelő Napok második napján, pénteken tartották meg az általános iskolák 4. és 7. osztályos tanulói számára a játékos nyelvi vetélkedőket. Iskolánkat két hetedikes képviselte: Árok Anna és Körmöci Orsolya. Az írásbeli elődöntő után a tizenöt legeredményesebb diák jutott a döntőbe. A vetélkedőn Körmöci Orsolya (Rice Gizella tanítványa) 2. díjat szerzett, Árok Anna (Simonyi Gyöngyi tanítványa) a 3. díjat vehette át.

A díjátadón kihirdették a Szarvas Gábor Nyelvművelő Egyesület nyelvészeti pályázatának végeredményét, amelyet Ilyen vagyok, így beszélek címmel hirdettek meg. A 3. díjnyertes pályamunka a 8. osztályos Demus Dorina (Simonyi Gyöngyi tanítványa) írása.

Simonyi Gy.