Anyanyelvi sikerek

Május 20-án rendezték meg Budapesten az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a XX. Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjét. Az általános iskolák felső tagozatosai számára szervezett versenyre iskolánk két jeles diákja is eljutott. A 6. osztályos Árok Anna és Lázár Anna előzőleg a körzeti versenyen és tartományi döntőn szerepelt sikeresen. Árok Anna különdíjban részesült, mint a legjobb határon túli versenyző.

Május 27-én a szabadkai Széchenyi István Általános Iskolában szervezték meg a hazai anyanyelvi versenyek harmadik, köztársasági szintű fordulóját. Három tanulónk utazott a rangos megmérettetésre: Német Kristóf, Árok Anna és Lázár Anna. Itt is kiválóan szerepeltek diákjaink. Ketten dobogós helyezést értek el:

I. helyezést ért el LÁZÁR ANNA (6.b)
II. helyezést ért el ÁROK ANNA (6.b)

Gratulálunk!

Simonyi Gyöngyi tanárnő