XXVI. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny

2016 május 21-én került sor a megmérettetésre. Gondolkodtató, számításos, valamint kísérleti, kísérletelemező feladatokat oldottak meg a tanulók öt fordulóban. Délelőtt került sor a kisérlet megfigyelésére és ellemzésére, számításos feladatok megoldására és a gyakorlati mérés elvégzésére. Az ebédszünet után következett a megmaradt két forduló, a gondolkodtató, teszt típusú és a fizikatörténeti feladatok megoldása.

A megmérettetés befejezésével a szervezők a MOBILIS kiállítás megtekintésével leptek meg bennünket.

Este Pál Zoltán tanár úr tartott estébe nyúló kísérleti bemutatót a jelenlévő diákoknak.

2016 május 22-én újra alkalmunk volt belülről megcsodálni Győr város Városházának dísztermét az ünnepélyes eredményhírdetés alkalmából.

Ez úton is kivánok diákjaimnak köszönetet az odaadó munkáért, a szervezőknek és a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a GENIUS tehetséggondozó mozgalomnak és Magyarkanizsa községnek akik lehetővé tették, hogy eljussunk erre a nagyszerű versenyre.

írta:  Vastag Attila