X. Ribár Béla emlékverseny fizikából

Az idei általános iskolai fizikaverseny vajdasági döntőjét 2016. április 9-én a horgosi Kárász Karolina Általános Iskolában rendezték meg a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a GENIUS tehetséggondozó mozgalom keretében.

Gondolkodtató, számításos, valamint kísérleti, kísérletelemező feladatokat oldottak meg a tanulók. A fizikatörténeti feladat témája: Jedlik Ányos (dinamó elve, szódavíz).

Ezen a versenyen iskolánk két diákja vett részt Farkas Réka a 8e, és Szűcs Dóra a 8f tanulójja.

Mindkét tanulónk első helyezet lett.

A verseny nemzetközi jellegű, a versenyen a két legjobb eredményt elért tanuló a magyarországi Eötvös Loránd Fizikai Társulat által szervezett XXVI. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny döntőjére jutott így el melyre 2016. május 20-21-22. terminusban kerül sor Magyarországon, Győrben a Kazinczy Ferenc Gimnáziumban ahova felkészítő tanáruk, Vastag Attila, kiséretében mennek el.

Gratulálunk a lányoknak és sok sikert kívánunk Győrben!