top
logo

Válasszon nyelvet

Login Form

 

TÁMOGATÓINK

mnt-logomk-logo

 

Utazás szülőföldem földrajzi és történelmi változásain át

2014.12.15-én megtartottuk az iskolánk által első alkalommal szervezett "Utazás szülőföldem földrajzi és történelmi változásain át" címet viselő helyismereti versenyt. A verseny a Bethlen Gábor Alap támogatásával jöhetett létre.

Öt testvériskolánk szeretettel fogadta felhívásunkat és csapatokkal nevezett be. Ezek az iskolák a következők voltak:

1.       Rozgonyi úti Általános Iskola – Nagykanizsa (Magyarország)

2.       Orbán Dénes Általános Iskola – Röszke (Magyarország)

3.       Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium – Budapest (Magyarország)

4.       Nicolae Colan I-VIII Osztályos Iskola – Sepsiszentgyörgy (Románia)

5.       Vaszary János Általános Iskola – Tata (Magyarország)

A mi iskolánkból is nagy lelkesedéssel fogadták a diákok a lehetőséget és öt csapattal neveztek be:

1.    Andrijana Cvetković és Jasmina Mandarić

2.    Milana Dejanović és Aleksandra Tolić

3.    Szarvas Imola és Pilisi Rebeka

4.    Dobra Jenett és Kollár Alex

5.    Pósa Rebeka és Sarnyai  Annabella

 

A résztvevőknek kutatniuk kellett saját településük történelmében, majd egy földrajzi vonatkozású témával együtt be kellett mutatniuk kutatásuk eredményét egy Power Pointban elkészített prezentáció formájában. Testvériskoláink versenyzői nem utaztak a verseny helyszínére, mivel internetes kapcsolat segítségével adhatták elő pályamunkájukat.

 

A verseny célja az volt, hogy erősítsük a meglévő kilenc testvériskolai kapcsolatunkat és tanulóink  megismerkedhessenek egymás kultúrájával, környezetével, értékeivel. 

Egy verseny elengedhetetlen része a zsűri. Sarnyai Mária nyugalmazott földrajztanárnő, Vörös Anna, a József Attila Könyvtár könyvtárosa és Forró Lajos, a Szegedi Tudományegyetem előadója értékelték a 21 pályamunkát és a 42 előadót. A műsorvezetést Nagy Boglárka, iskolánk volt tanítványa vállalta el.

 

Helyezettjeink a következők lettek:

1.       helyezett: Kiss Erika Júlia és Dévai Tímea (Ferencváros)

2.       helyezett: Andrijana Cvetković és Jasmina Mandarić (Magyarkanizsa)

3.       helyezett: Szász Attila, Szoboszlai Alexander, András Levente (Ferencváros)

 

Különdíjasaink:

Legjobb előadók: Karsai Bernadett és Tillman Dóra (Tata)

Legjobb csapat: Varjas Dorina és Kolontári Dávid (Nagykanizsa)

Legjobb minőségű prezentáció: Milana Dejanović és Aleksandra Tolić (Magyarkanizsa)

Legjobb tartalom: Kónya Barbara és Varga Réka (Röszke)

 

A verseny jó hangulatban zajlott le, gyönyörű prezentációkat láthattunk és reméljük, jövőre is lesz folytatása.

 

Támogatóink voltak: Magyarkanizsa Önkormányzata, Corvina Könyvkereskedés, Grafopack, Krisshygien és Garantcoop Papírkereskedések, Salix Gyógyszertár, Dollar-Domino Kereskedés, Vito Trans, Dialtech Számítástechnikai Szaküzlet.

 

A beküldött pályamunkák megtekinthetők az alábbi linkeken:

 

ROZGONYI ÚTI ÁLTALÁNOS ISKOLA – NAGYKANIZSA

Ruschel Petra és Kálovics Adél - (Nagyné Horváth Edit)

Varga Nóra és Farkas Adél – (Várhegyiné Laskai Ágnes)

Varjas Dorina és Kolontári Dávid – (Bartoly Ilona)

 

VASZARY JÁNOS ÁLTALÁNOS ISKOLA – TATA

Karsai Bernadett és Tillman Dóra – (Gyürki Zoltán és Szeibert Balázs)

 

NICOLAE COLAN I-VIII OSZTÁLYOS ISKOLA – SEPSISZENTGYÖRGY

Czofa Emese Melinda és Csépő Anett - (Kuti Zsuzsanna)

Mihály Szabolcs és Buna László - (Kuti Zsuzsanna)          

Varga Gergely Béla és Forgács Tamás Roland - (Kuti Zsuzsanna)

Kovács Szabolcs és Kató Molnos Richárd - (Kuti Zsuzsanna)

 

ORBÁN DÉNES ÁLTALÁNOS ISKOLA – RÖSZKE

Magyari Petra és Lux Eszter - (Dudás Zoltán)

Budai Nikolett Anna és Szollár Dóra Krisztina – (Dudás Zoltán)

Kónya Barbara és Varga Réka  - (Dudás Zoltán)

Acsai Pál és Kovács István - (Dudás Zoltán)

 

WEÖRES SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLA – BUDAPEST

Cser Dalma és Fekete Bálint – (Turbékné Tóth Tünde)

Szász Attila és Szoboszlai Alexander – (Vidáné Cseri Piroska)

Nagy Anna és Badari Márk – (Mizsák Istvánné)

Kiss Erika Júlia és Dévai Tímea – (Vidáné Cseri Piroska)

 

JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ ÁLTALÁNOS ISKOLA – MAGYARKANIZSA

Andrijana Cvetković és Jasmina Mandarić – (Beniš Marijana és Győri Viktor)

Milana Dejanović és Aleksandra Tolić - (Beniš Marijana és Győri Viktor)

Szarvas Imola és Pilisi Rebeka - (Kávai Szabolcs)

Dobra Jenett és Kollár Alex - (Kávai Szabolcs)

Pósa Rebeka és Sarnyai  Annabella – (Kávai Szabolcs)

 
A versenyen készült képek, megtekinthetők ITT!
 
 
 
 

 

 

A tisztább és zöldebb vajdasági iskolákért

Az ökológia projektről

 

 

 

bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.